decor
step-1 step-2

Текст

Питання

Результат

00
:
00
00
:
00

Крокодиленя та кішка
Один чоловік піймав мале крокодиленя і так привчив його до себе, що воно знало його голос і бігало за ним. Але найбільше приятелювало воно з кішкою. Вони гралися вдвох, а потім лягали спочивати проти вогню. Крокодиленя клало голову на кішку, і так вони спочивали. Як не було кішки, то приятель її дуже турбувався. Ще в тому дворі жила лисиця, прип’ята на ланцюзі. Одного разу чогось крокодиленя не поладнало з нею і як заходилося бити її хвостом, то може б і вбило, якби лисицю не визволили від нього. Але з кішкою ніколи не сварилося. Годовано його м’ясом і молоком.
Автор:  Борис Грінченко
Питання по тексту

Якого звіра чоловік привчив до себе?

З ким найбільше приятелювало крокодиленя?

Проти чого крокодиленя з кішкою лягали спочивати?

Хто жив у тому дворі разом з крокодиленям і кішкою?

ЧОМУ ВИМЕРЛИ САМЕ ДИНОЗАВРИ?
Динозаври, можливо, і були великими, але це не означає, що вони могли б вижити за будь-яких умов. Іноді бути великим — не така уже й добре. Динозаври були великими істотами, тому їм треба було багато їсти, просто щоб вижити. Найжорстокішим динозаврам, таким як тиранозаври, потрібна була їжа, — інші динозаври! Якщо їх обід вимре, то і вони теж! Коли шістдесят п’ять мільйонів років тому на землю впав великий метеорит — величезний камінь із космосу, — у небо злетіло стільки пилу й отруйних речовин, що Сонце було повністю закрите. Усі рослини потребують сонячного світла, щоб рости. Коли світла не стало, рослини засохли й загинули, залишивши тільки свої горіхи й насіння у ґрунті.
Не маючи рослин, щоб поїсти, великі травоїдні динозаври, які жили на суші, голодували. Після того як великі хижі ящури поїли травоїдних динозаврів, у них теж закінчилася їжа, і незабаром вони вимерли, як і їхні миролюбні родичі. Тепер про них відомо тільки завдяки викопним решткам.
Але інші тварини вижили. Дрібні ссавці та змії харчувалися жуками або іншими істотами, які жили в ґрунті. Вони були здатні пережити катастрофу, хоча їм і було важко. Тим часом у морі гігантські морські ящери вимерли, але краби вижили, адже харчувалися практично всім. Коли у вас буде пікнік на березі моря, подивіться, як краб втече з невеликою кількістю хряща, якого ви не захотіли їсти. Краби невибагливі. Багато видів молюсків і равликів, у яких потреби були прості, також вижили.
Не всі тварини, які вимерли, були величезними. Окрема велика група — амоніти — вимерла, коли й динозаври. Амоніти були підводними тваринами, що жили в мушлях, трохи схожих на згорнуті овечі роги, протягом багатьох мільйонів років, довше, ніж динозаври.
А зараз буде сюрприз… Динозаври не зовсім вимерли!
Не всі динозаври були величезними: деякі з них були завбільшки як кішка. У деяких із них було оперення, і один із цих пернатих динозаврів — предок сучасних птахів. Птахи можуть жити, навіть якщо мало їдять, і у важкі часи можуть літати в пошуках кращого для життя місця. Більшість вчених погоджуються з тим, що птахи походять від динозаврів, чиї лапи були змінені на крила. І оскільки ви це знаєте, погодьтеся: насправді вони не вимерли. Малі динозаври просто полетіли кудись!
Автор: Доктор Річард Форті, палеонтолог
Питання по тексту

Чому великі тварини не завжди можуть вижити?

Чому вимерли травоїдні динозаври?

Чому морські гігантські ящери вимерли, а краби вижили?

Які динозаври не вимерли?

Мандрівники (І частина)

Серед риб, здатних подорожувати суходолом, однією з найцікавіших є мулистий стрибун. Ця рибка, яку можна зустріти в тропіках, почувається на землі дуже впевнено: вона не тільки може змінити місце проживання, але й полює на комах.

Крім того, це єдина у світі риба, яка вміє лазити по деревах. Трохи менше відомі мандрівки вугрів, хоча вони долають набагато більші відстані – до 6000 км. Ці риби роблять навпаки: перші дев’ять – дванадцять років живуть у річках, а потім пливуть відкладати ікру до Саргасового моря. Личинкам вугрів для того, щоб пройти морем до рідної річки, доводиться затратити майже три роки. Вугрі широко відомі ще й тому, що здатні переповзати по суші з однієї водойми в іншу. Звичайно, велику відстань вони подолати не можуть, але коли рідний дім раптово пересихає, сміливо вирушають на пошуки нового притулку. Так само поводяться риби-повзуни з Південної Азії та північноамериканські панцирні сомики.
На далекі відстані здатні плавати не тільки риби, але й інші тварини. Гребінчастий крокодил, наприклад, мешкає нині на Кокосових островах Індійського океану. Щоб дістатися цих берегів, він повинен був подолати майже 1000 км. Білі ведмеді також добре плавають і без особливих проблем долають відстані до 30 км. Таку ж дистанцію здатні проплисти бегемоти. А видри, яких ми звикли вважати мешканцями річок, швидко пристосовуються до морської стихії й опановують острови, які лежать в 15-20 км від узбережжя.
Серед мандрівників зустрічаються і такі, що самостійно рухатися не можуть. Морські жолуді та морські качечки обліплюють днища суден. Губки та корали використовують морські течії. Китайський мохнатський краб уперше потрапив до Європи разом з корабельним баластом. Сьогодні він розселився по багатьох європейських річках, деякі представники цього виду добралися навіть до Праги. Втім, таким гостям не дуже радіють: ці краби мають звичку рити нори. Тому, коли їх стає забагато, їхнє існування ставить під загрозу річкові дамби.

Автор: Підводний світ.  Панкова М.О. , Романенко І. Ю. - Х. : Фоліо, 2008
Питання по тексту

Яка рибка вміє лазити по деревах?

Яку відстань можуть подолати вугрі?

Чому риби-повзуни можуть вирушати у пошуках нового притулку?

Чому мохнатські краби приносять шкоду річковим дамбам?

step-3

Текст

Питання

Результат

00
:
00
Результат
time Швидкість читання:
Слiв/хвилину
brain Розуміння тексту:

Знаків у тексті:
Час читання:
Вік:

Хочете читати швидше?
У середньому, за час навчання наші учні покращують результати на 50%
ЗАПИСАТИСЯ
ПОВТОРИТИ ТЕСТ
Так швидко не читають
decor